Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z červencového měsíčníku Vltavín 2017

8. 7. 2017

Vyhodnocení rybářských závodů: Na základě usnesení z výročního jednání pořádala místní organizace ČRS, z.s. rybářské závody dne 10. června. V přípravném období byly zpracovány administrativní záležitosti (povolení závodů, zajištění sponzoringu, propagace, užívání cyklostezky a zajištění ryb), dále byl přehrazen náhon, nasazeny ryby, vytýčeno závodní pole, navezen materiál pro zabezpečení zázemí závodů. Organizační jádro (ředitel závodu, rozhodčí, prezentační komise, obsluha bufetu) bylo včas a za velkého vedra připraveno. Noční hřmění a následný liják poznamenaly účast na závodech. I tak se účastnilo 46 závodníků, z toho dětí bylo 22, kteří se registrovali ještě za bohatého deště. Startovní výstřel ředitele závodu pana Koláře, v dětské části, rozehnal mraky a do konce závodu panovalo slunečné počasí. Konec závodu ukončil v 11 hodin výstřel a bylo zahájeno vyhodnocování výsledků. Součástí vyhodnocení závodu bylo pasování nových týnských rybářů, kteří ukončili školení v rybářských kroužcích na  školách na Malé Straně a v Neznašově. Při závodech bylo nachytáno celkem 132 ryb, z toho děti ulovily 27.

V závodě dospělých zvítězili:     1. Vlasta Růžička 789 b., 17 ryb

                                                      2. Karel Zítek 667 b., 14 ryb

                                                      3. Jan Špatný st.572b., 12 ryb

V dětském závodě bylo pořadí: 1. Ondra Vlnatý 511b., 12 ryb

                                                        2. Veronika Urbánková 135 b., 3 ryby

                                                        3. Nikola Nuklíčková 107 b., 2 ryby .

Výbor děkuje za přípravu, organizace a občerstvení paním: Králové, Baštýřové, Urbánkové a pánům Kolářovi, Švehlovi staršímu a mladšímu, Vančatovi, Šestákovi, Řádovi, Mikešovi, Pavláskovi, Bednářovi, Syrovátkovi, Frýbovi, Jamrychovi, Malečovi  a dalším.

Poděkování patří také sponzorům: Rybářské potřeby na Malé Straně pan Seidl, stavební společnosti Š+H Bohunice pan Šafář, dále pan JUDr. Veselý, paní Baštýřová a pan Ing. Syrovátka. Zvláštní poděkování patří,  společnosti ČEZ JETE generální partner Oranžového roku a jeho prostředníkům Městu Týn nad Vltavou a obci Všemyslice.

Územní konference: Jak bylo inzerováno, v polovině června se konala územní konference Jihočeského svazu ČRS, kde se nepodařilo prosadit naše požadavky na doplnění „Bližších podmínek rybolovu.“ Důvodem bylo, že se z hlediska celého jihočeského rybolovu jedná o záležitosti místního pohledu. Hlavní problémem, který se rozebíral, byly otázky postavení Jihočeského územního svazu a vztahů v rámci Rady ČRS, které ovlivňují výši členských příspěvků, celosvazových povolenek, následně svazových povolenek a tudíž i prostředků na zarybňování jednotlivých revírů. Konference se také zabývala organizací a postavením rybářské stráže. Odhlasovala zvýšení ceny svazových povolenek pro dospělé na 1500,-Kč. Ostatní ceny povolenek se nemění. Připomínáme, že cena členského příspěvku byla Radou ČRS pro rok 2018 a následující roky stanovena na 500,-Kč pro dospělé.

Usnesení konference ukládá MO: nadále věnovat pozornost evidenci záznamů o úlovcích, spolupracovat s místními orgány státní správy a samosprávy, věnovat pozornost výchově nových adeptů rybářského cechu, pečovat o značení svěřených revírů, hledat možnosti vzniku nových revírů a další, které se můžete dočíst na našich internetových stránkách „rybarityn“.

Výdejna povolenek: Upozorňujeme rybářskou veřejnost organizovanou u týnské organizace, že je možné rybářské náležitosti vyřídit po dohovoru na tel. číslech 725182712 a 606612014. Náležitosti „přespolních“ vyřizují prodejny rybářských potřeb u hlavní pošty a u pošty na Malé Straně.

Aktualita: Rybářská sezóna je v plném proudu a rybáři tráví dost času u vody a zde připomínáme, na základě dotazů, že již nemusí odnášet úlovek od vody po ukončení stanovené doby lovu, ale mohou označit vezírek svými daty a ponechat jej ve vodě tak, jak to bývalo dříve zvykem. Tak přejeme všem poctivým rybářům, aby v těch vezírcích byly bohaté úlovky a když ne, tak aspoň hřejivý pocit u srdce, že strávili v přírodě pohodový den.

Rybář doma pyšně ukazuje úlovek manželce a zasněně vypráví, jak bylo na jezeře pěkně. Najednou mu vpadne manželka do řeči: „Právě volali z obchodu s rybami, že sis tam prý zapomněl peněženku i s doklady!“

                                                                                                                            EFA