Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z květnového měsíčníku Vltavín 2017

13. 6. 2017

Rybářské závody. Dne 10. června proběhly rybářské závody dětí a dospělých. Tradičně v náhonu pod Bedrníkem a pod patronací Oranžového roku a města. O výsledku vás budeme informovat až v červencovém čísle, neboť závody proběhly po uzávěrce. Připomínáme, že po ukončení závodu je vymezený prostor hájen po dobu 10 dnů, to je do 20.června v to.

Výdejna povolenek. 30. dubna skončila provozní doba naší výdejny, bylo inzerováno v minulém čísle. Příslušné náležitosti můžete získat po dohovoru na telefonních číslech 725182712 a 606612014 .Máte li známé, kteří přijíždějí za lovem ryb do našich končin, tak mohou hostovací povolenku zakoupit v prodejně rybářských potřeb na Malé Straně ( v pondělí a v pátek od 9.00 do 17.00) a nově v prodejně TOP CARP u hlavní pošty (pondělí až pátek od 8.00 do 17.00 a v sobotu od 8.00 do 12.00)

Územní konference.   Dne 15. června se bude konat územní konference Jihočeského územního svazu ČRS. Na konferenci byli nominováni předseda naší organizace pan Vladimír Král a hospodář Jiří Nekola, kde přednesou požadavky a připomínky vzešlé z našeho výročního jednání, jedním z problémů bude lov za použití „strýmru“ v zimním a jarním období, kde naším požadavkem je tento způsob vyloučit z bližších podmínek lovu, právě v uvedeném období. Dále chceme prosadit povolení používání šplouchadel na našem revíru, eliminaci bolena, nepodpoření omezení počtu přisvojených dravců a další. Na konferenci se budou také probírat, jak bylo inzerováno v tisku, náročnější podmínky evidence docházek a úlovků v příslušném záznamu a také ceny povolenek na další období. Tak přejme našim zástupcům, aby při jednání uspěli.

Splavnění Vltavy. Začínáme si zvykat, že zde bylo vybudováno nové dílo, že zde bude větší pohyb. Ten pohyb se bude týkat také ryb, neboť součástí nového  hněvkovického jezu je i rybí přechod, o který se zasloužila naše organizace. Zde připomínáme odstavce 2 a 3 zákona č.99/2004 Sb., kde je uvedeno, že se zakazuje lovit ryby v plavebních komorách a v úsecích rybích přechodů a ve vzdálenostech 50 m nad a pod přechodem.

Rybářská stráž.  Součástí rybářského života je i respektování rybářských norem. Nerespektování těchto si vyžádalo i zvýšení kontrolní činnosti příslušníků RS. Dokonce bylo rozhodnuto naším svazem, že na hněvkovické přehradě bude a nejen tam, působit profesionální rybářská stráž s jedním cílem - dbát na dodržování předepsaných ustanovení příslušných norem. To, že se nedodržují, dokazuje kárné šetření naší dozorčí komise v polovině května. Tak, vážení rybáři, než půjdete k vodě, připomeňte si, co se smí a nesmí z hlediska zákona č.99/2004Sb a příslušných „bližších podmínek“ a zvlášť na jednotlivých revírech. Vše je uvedeno v Soupisu revírů.

Aktualita.  Od 16. června to začne. Končí doba hájení vyjmenovaných druhů ryb a naše řeky zažijí nápor rybářů, kteří za použití různých technik budou usilovat o vytoužený úlovek. A tak jim přejme, a nejen jim, ať od vody odcházejí plni dobrých dojmů.

Jsou dva rybáři u vody a jeden říká. „Dnes prší a svítí slunce. To budou brát duháci.“

                                                                                                                                EFA                                     

sdc18417.jpg