Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z lednového měsíčníku Vltavín 2017

13. 1. 2017

Rozloučení s rybářskou sezonou. Místní organizace se rozloučila s letošní sezonou tradičním prodejem vánočních kaprů. Tentokráte ne z kašny, ale z přilehlých nádob. Důvodem byla rekonstrukce kašny. Podle ohlasů byla ryba dobrá, dobře vysádkovaná. To prodejci to měli těžší, neboť po dlouhých letech se prodávalo za mrazu a jmenovaní byli rádi, že po dvanácté hodině prodali poslední kusy. Zde patří poděkovat panu Nekolovi za dovoz ryb, paní Baštýřové, která vládla penězi, pánům Chlemeckému, Vančatovi, Šestákovi a Fialovi, kteří manipulovali s rybou, také pánům Řádovi, Pickovi, Bednářovi, Mikešovi za čištění ryb. Panu Švehlovi staršímu za výdej deputátu a také děkujeme manželům Královým a panu Malačovi za přípravu malého občerstvení.

Výdejna povolenek. Prvním prosincem zahájila práci výdejna povolenek, která obsloužila za deset pracovních dnů do konce roku 123 členů ze 700 ti členské základny. Stanovy ukládají členům odevzdat „záznam o úlovcích“ do 15. Ledna a tak se má obsluha při čtyřech pracovních dnech na co těšit. Připomínáme, že součástí „záznamu“ je i kolonka počet docházek na jednotlivých revírech, tak nezapomínejte na ni. Ostatní náležitosti se budou prodávat až do konce měsíce dubna vždy ve čtvrtek a v pátek od 10.00 do 18.00 hod. Po té po dohovoru na telefonních číslech 725182712 a 606612014.

Rybářský ples. Připomínáme, že 21. 12.  pořádá místní organizace ples v kulturním domě ve Zvěrkovicích. Zahájení ve 20.00 hod. Doprava autobusem zajištěna: Blanice 19.00, fara pod kostelem 19.10 a po té Dům služeb Malá Strana. Tradičně bude pořádána soutěž o ceny. Hudba skupina RELAKS. Vstupné 150,-Kč je možné zajistit v prodejně Květinka na náměstí.

Aktualita: Dne 8. 1. se dožívá dlouholetý člen výboru pan Jan Humhej osmdesáti let. Pracoval v oblasti kultury, podílel se na popularizování rybářského sportu, organizování výstav, rybářských závodů, tradičních plesů, vánočních prodejů ryb a městských slavností. Za aktivní práci obdržel řadu spolkových ocenění. Před dvěma lety ukončil výborovou činnost, ale stále je nápomocen při zabezpečování různých akcí pořádaných výborem. Výbor MO tímto děkuje za odvedenou práci a přeje do dalších let pevné zdraví, štěstí a hezké  zážitky u našich řek a rybníků.   

EFA